"tema" ile ilgili toplam 584 soru bulunmuştur.
Toplam 578744 kişi soruları okumuştur.

Tema istanbul ve bölgedeki gelişmeler

Soru

merhabalar, Tema istanbuldaki gelişmeler nelerdir, Tema wold, tema plaza beklerken tema İstanbul 2 yapılacağını sitenizden öğrendik sizlerin bu konudaki bilgileri nelerdir, bölgeye acil okul,cami, vs gibi vatandaşlık hizmetleri gelmesi gerekiyor ancak belediye bu isteklere pek kulak asmıyor inşaat firmalarının yapmasını bekliyor sanırım, bölge ilgili düşünceleriniz nelerdir Tema İstanbul 2 1 gibi satış yapabilir mi? saygılar,

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
02 Mayıs 2016 | 15:05 ilhan emre ekici 2094 Kişi okudu

bosphorus city 1+1 yatırımı

Soru

Uzun araştırmalar ve sizin değerli yorumlarınızı da okuduktan sonra İstanbul'da ikinci elde çok iyi fırsatlar olduğunu gördük. Biraz da sahaya çıkıp araştırdıktan sonra Bosphoruscity'de 5. kat peysaj manzaralı 74 metrekare 1+1 daireyi 260 bin tl'ye anlaştım. Mevcut kiracı 1100 TL ödüyor yeni kiracılarda ise rakam 1300 civarında. İçine eşya koyarsanız 1600 civarında. Bosphoruscity'deki güvenlik ve günlük kiralama sıkıntısı çözülmüş. Site yönetimi işi sıkı tutuyor; böyle bir durumla karşılaşıldığında veya şikayette direk elekrik kesilip su saati sökülüyor. Site içindeki markasız emlakçılar çıkarılmış. Doluluk yüzde 90'ın üzerinde. Baktığınızda 6 yıl önceki fiyatlarla (hani şu kapıların kırılarak alındığı fiyatlarla) neredeyse aynı. Size sormak istediğim; istanbulda son 5-6 yılda konut fiyat artışının x2 hatta x2,5 olduğu gerçeğini de dikkate aldığımızda bu avantajlı bir alım olmuş mu? Diğer sorum ise; bu gelişmelere bağlı olarak Bosphorus bir süre sonra yanındaki Tema'nın fiyatlarını yakalayabilir mi? Bölgeye metronun geliş tarihi için duyumunuz var mı? Çok teşekkürler, selamlar...

30 Mart 2016 | 11:03 Halit Tezcan 1971 Kişi okudu

Boğazköyde villa mı? Yeni projede daire mi?

Soru

Merhabalar; Çok karasız kaldığım bir konuda fikrinizi almak istedim. 600-700 bin değerinde emlak yatırımı yapmak istiyorum. Boğaz köyden villa yada Tema İstanbul 'dan1+1 ya da 2+1 daire alabilirim gibi duruyor. Kira getirisi hemen hemen aynı olacak sanırım ancak uzun vadede hangisi daha mantıklı olur acaba. ileri de satışa çıkarttığımızda hangisi daha karlı bir yatırım olur? Teşekkürler

16 Mart 2016 | 10:17 Ela Server 1818 Kişi okudu

Tema World ve Tema Plaza Projeleri

Soru

Tebernüş bey merhabalar, Tema İstanbul projesinde ev sahibiyim. Tema World ve Tema Plaza projeleri ile ilgili teslim töreninde sn. Çetinsaya'nın söylemlerinin aksine Tema World ve Tema Plaza projelerinin yerine Tema İstanbul 2 projesinin devreye alınacağını duymaktayım. Sizin bu konuda bir bilginiz varsa bizleri aydınlatırsanız memnun olurum. Teşekkürler.

13 Mart 2016 | 16:39 Güven Ordun 2553 Kişi okudu

Alacağım daire ne kadar prim yapar?

Soru

tema park projesinden 2+1 122 metre kare (neti 105 metre kare) 16. kat bir daire almayı düşünüyorum hem oturmak hem yatırım amaçlı..şuanki fiyatlar 600-650 arası değişiyor..bulduğum daire ise 570 milyar..sonrası için ne kadar sürede ne kadar ortalama prim yapar sizce?teşekkürler..

25 Şubat 2016 | 17:25 ilknur yaşar 1966 Kişi okudu

Yatırım amaçlı konut almak hakkında

Soru

Tebernüş Bey Merhabalar, Halkalı bölgesinden yatırım amaçlı konut alıp kiraya vermek istiyorum. Yaklaşık 600.000 tl değerinde nakit olarak almayı düşünüyorum. Çok uzatmadan sormam gerekirse. Üç alternatifim var. Birincisi Sinpaş Bosphorus City . Buradan 600.000 TL ye daire alınca 2400-2500 tl ye kiraya verilebiliyor. Ancak konut fiyatları burada durağan. Ev sahipleri oldukça şikayetçi bu durumdan diye duydum. Sizin bir bilginiz var mı? İkincisi TemaPark. Burada da 600.000 tl ye alınan bir konutun kira değeri 1900-2000 tl. Ancak burası için metronun Tema durağının da gelmesiyle 2019 ve sonrası için ciddi prim beklentisi var. Arkasında Artaş olması da bana ayrıca güven veriyor. Üçüncüsü Avrupa Konutları 1. Bu da Artaş'ın en eski projesi bölgedeki bildiğiniz gibi. Arena Park AVM'nin yanında yer alıyor. Burada da 600.000 TL ye alınan bir ev 2000 TL ye kiraya verilebiliyor . Lokasyonu diğer ikisinden çok daha iyi ve merkezi. Ancak eskimeye başlamış bir site ve bir Tema kadar değerlenir mi emin değilim. Sadece yatırım amaçlı alınacağı, kirası ile oturacağım evin kirasını ödeyeceğim ve ortalama 8-10 sene sonra elden çıkarılacağı düşünüldüğünde, hangi alternatif sizce daha mantıklı? Değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim

11 Şubat 2016 | 13:05 Emre Özdemir 3224 Kişi okudu

3+1 Daire Batışehir - Temapark

Soru

Merhaba Sayın Kireçci, Biz şimdilik yatırımcı daha sonra oturmayı planladığımız 3+1 daire almak istiyoruz. Batışehir i ve Tema Park ı(Halkalı) düşündüm. Fiyatlar ise birbirine yakın... Batışehir daha merkezde , Tema park ise güzel proje ama biraz daha içerde ve eskiden çöplükmüş orası.. İki projeyide değerlendirmenizi rica edeceğim.

23 Aralık 2015 | 16:13 bülent zeylan 2295 Kişi okudu

Tema world ve Tema plaza AVM

Soru

Tebernüş bey merhabalar, Atakent bölgesinde ikamet ediyorum, Bölgenin büyük beklentisi olan ve dev büyüklükteki arsa üzerine yapılacak olan karma konut,park,avm,otel,ofis, konusunda biz atakent sakinlerinin büyük beklentisi vardı, Ancak şuan dev büyüklükteki arsaya sadece konut yapıldı ve diğer durumlar için ise izlediğimiz kadarı ile öyle büyük bir yoğunluk bir çalışma yok, geçmiş yazılarınızdan okuduğum kadarı ile oradan konut olanlar da bu konuda büyük beklentileri var ancak konut alanların bile net bilgisi olmadığı bu konu da biz diğer Atakent sakinleri olarak durumu oldukça merak ediyor ve bu konuda daha doğru bilgileri olan sizlere danışmak istedik, bu konuda kendimize de bir yol haritası çizmek istiyoruz Atakent te oturduğumuz konut haricinde bölgede yeni yatırımlar yapmak veya başka bölgelere yönelme konusunda bu Atakent bölgesine çok değer kadacak diğer avm. park otel ofis konu merak ediyoruz, bilgi paylaşımınız için şimdiden teşşekkür ederim

10 Aralık 2015 | 09:10 emre izzet kanmaz 2466 Kişi okudu

Tema istanbul sorunlar ve şikayetler ?

Soru

Tebernus bey tema istanbul'da daire baktim. Site su an hayalet site gibi. Bloklarin buyuk bir kismi bos. Yuzlerce kiralik ilan var fakat tutan yok. 1+1 daire 1000 tl'ye kiralanabiliyor. 70m2 brut bu daireler icin 450 bin tl istiyorlar. Bu iste bir gariplik var ama cozemedim. Sitede koku ve sinek sorunu varmis, ulasim imkani azmis, cevresinde okul yokmus vs gibi seyler soylediler. Bunlar dogru mu?Tema istanbul'daki sorun nedir? Site neden bombos? Ev fiyatlari neden asiri yuksek?

28 Kasım 2015 | 22:11 Memed ince 6134 Kişi okudu

Site bölgesi mi mahalle kültürüne yakınlık mı

Soru

Tebernüş bey iyi günler akşam kelimeleri toparlayarak soramamıştım herhalde 2+1 bir daireden 3+ 1 bir daireye Geçmek istiyoruz elimizde evin dışında bir kaynak yok kredi kullanacağız oturmak için aramamıza rağmen eşimin işi dolayısıyla satmamız gerekirse kayıp yaşamayacağımız bir daire arıyoruz şu anki evimiz Halkalı atakent toplu Konutlar bölgesinde kapalı otoparklı kapalı Havuzlu bir proje 3+1 daireye geçtiğimizde de bu olanaklara sahip olmak istiyoruz ama bu bölgede bu olanaklara sahip sitelerde 3+1 fiyatları bütçemizin üstünde Mahalle Kültürünün oturmadığı tema park tarafına doğru olan projelere yönelmek mi 5-10 yıllık projelere yönelmek mi fiyatların faizlerin oturmasını beklemek mi daha mantıklı bir hareket olur ( beklediğimizde 2+1 3+1 fiyatlar arasındaki makasın daha da açılma ihtimali (sizin Aziz Nesin hikayesi gibi) keşke alsaydık deme ihtimalimizden çekiniyorum çünkü şimdi keşke alırken imkanımızı zorlayıp da 3+1 alsaymışız diyoruz

17 Kasım 2015 | 10:03 Ayşe Kartal 1504 Kişi okudu