"tema" ile ilgili toplam 584 soru bulunmuştur.
Toplam 578990 kişi soruları okumuştur.

Tema Istanbul Yasam Hakkinda

Soru

merhabalar son zamanlarda site de cok fazla hirsizlik olayi olmaya basladi son 1 ayda 2 kere bahce katlarina hirsiz girdi. girilen evlerin seyahatte olmasi ve hirsizlarin bu dairelere biliyor olmasi cok tuhaf degil mi? site yonetiminin hala bir onlem almamasi normal bir sey mi? Ayrica otoparklarda daire numaralari hale belli degil. aksamlari park edecek yer bulamiyoruz. Ayrica sitedeki yabanci sayisi git gide artiyor. Ev fiyatlari da vatandaslik bedeline emlakcilar tarafindan yukseltiyor. Bir sitede yabanciya satis kontejyani olmasi gerekmez mi?

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
06 Ocak 2020 | 08:15 Mert Yilmaz 3224 Kişi okudu

Halkalı Atakent 1+1 Yatırım Tavsiyesi

Soru

Merhabalar Tebernüş Bey, Öncelikle desteğiniz için şimdiden teşekkür etmek isterim. Halkalı Atakent ve Halkalı Merkez bölgelerinde 1+1 ev arayışımız var. Öncelikle evi kiraya vermek hedefindeyiz. Hem kira çarpanı, hem sitenin konumu hem de sitede oturan profilleri incelediğimizde Avrupa Atakent 3 ön plana çıkıyor. Tema İstanbul'un konumu, Avrupa Atakent 1 ve Soyak Olimpiakent' in de nispeten eski oluşu bizi buralardan uzak tutuyor. Bu bölgede 1+1 konusundaki düşüncelerimize katılır mısınız, yoksa kaçırdığımız, öngöremediğimiz detaylar var mıdır?

15 Aralık 2019 | 02:30 Metin Öztürk 1847 Kişi okudu

avrupa 3 mü temadan mı ev almalıyım

Soru

merhaba tebernüş bey, yarı oturum yarı da yatırımlık ev almak istiyorum. aveupa 3 göl manzaralı 2+1 110-120 m2 750-800 bandında. tema da ise 94-110 m2 bandında 780-800 bandında sizce hangisini tercih etmeliyim?

01 Kasım 2019 | 10:07 Ercan Delibalta 1279 Kişi okudu

Tema İstanbul'a Uzun Vadeli Yatırım Mantıklı mı?

Soru

Tebernüş Bey Merhaba, sizi hem buradan hem de Twitter'dan takip ediyorum. Emekleriniz ve sabrınız için çok teşekkür ederim. Varlığınız hem bizler için hem de konut piyasası için büyük şans. Sorum şu: Tema İstanbul sitesinde en uygun fiyatlı 1+1 daire 425 bin lira (neti 50 m2). Sitedeki bu dairelerin en düşük kirası 2 bin lira. Sizce bu daireyi almak mantıklı mı? İki aracım var birini satıp üstüne 200 bin kredi çekip almayı düşünüyorum. 2.850 TL civarı bir aylık kredisi borcu oluyor. Kira gelmese bile bu borcu ödeyebilirim. Kendim de aynı sitede kendi evimde oturuyorum. Yakında metro açılacağı söyleniyor. Sizce burayı mı tercih edeyim yoksa farklı alternatifler aramalı mıyım?

31 Ekim 2019 | 23:54 Tamer Alkan 1286 Kişi okudu

Tema istanbul tema world vakası

Soru

Tebernüş bey bu tema world ne oldu anlamadım, siz bişi biliyorsanız paylaşırmısınız. Bize tema world dediler tema plaza fuar alanı falan dediler filan dediler bize sattılar ama sıfır, verdikleri hiç bir sözü tutmadılar biliyorsunuz tema bahçe için tema world dediler yine sattılar ama halen temel bile atılmadı. 2016 da biticekti hesapda bize satarken öyle söylediler bu sahtekarlık değilmi? Ben halkalı çöplüğünün üstünde dairem olsun diye ordan ev satın almadımki!!! Ayrıca daha yeni öğrendim kat aralarında izolasyonda yapmamışlar, tema istanbul genel merkezinden 2 yetkili söyledi geçen gün!!! Siz biliyorsunuzdur artaş olsun mesa kantur olsun ki mesanın güneydeki bir projesi mühürlendi geçenlerde. Sizce bu firmalar a güvenip yeniden daire alınır mı?

10 Eylül 2019 | 20:43 Mustafa Elmas 22778 Kişi okudu

Konya Temaşehir Projesi teslimat sorunu

Soru

2017 martında konya emlak konut -torkam projesinden bir ev aldım. teslimat için sözlü olarak aralık 2018 denildi. lansmandan ev alanların 36 aylık süresi bu ay doluyor ve inşaatın şu anki seviyesi %70 lerde. İşin kötüsü inşaat hiç bir faaliyet yok, son bir yılda inşaatın ilerleme hızı sadece %5. Sizce problem ne olabilir. Emlak konut gyo acaba hakedişleri ödemiyor olabilir mi? Kiracıyım ve çok mağdur durumdayım.

07 Ağustos 2019 | 17:11 Levent Bal 1818 Kişi okudu

Konya Temaşehir Projesi teslimat sorunu

Soru

İkidir yazıyorum, konya Temaşehir projesiyle ilgili cevaplamıyorsunuz. Acaba Emlak Konut-Torkam la alakalı aranızda bir durum mu var, yoksa çekiniyor musunuz anlam veremedim. Ayrıca da size hiç yakıştıramadım. !

07 Ağustos 2019 | 09:21 Levent Bal 452 Kişi okudu

Tema İstanbul projesinde ofis

Soru

Tema İstanbul projesinde ofis bulunuyor mu? Yani sadece konut +mağaza şeklinde mi yoksa çalışma ofisleri ve açık ofisler de bulunuyor mu?

18 Şubat 2019 | 11:17 Emrullah Kılıçoğlu 1071 Kişi okudu

SİTE YÖNETİMİ HER YIL İSTEDİĞİ AİDATI ALABİLİR Mİ

Soru

Tebernüş bey merhabalar, Sizin de dediğiniz gibi satın alınan evin kolay kiraya verilebilmesi ve prim yapabilmesi için aidatlarının makul olması gerekiyor. Temmuz ayında başakşehir avrupa konutlarından 2+1 daire aldım. Avrupa konutları projelerinde genellikle aidatlar düşük oluyor ve sosyal tesis kullanmak isteyen ek ücret ödüyor istemeyen ödemiyordu. Ancak burada sosyal tesis herkese açık ve ücret 330 tl idi, kıyaslarsak Tema istanbulda aynı m2 de aidat sosyal tesis hariç 225 tl idi. sosyal tesisle beraber 330 tl makul gelmişti. 2019 bütçesine göre yönetim bunu 460 tl yapmak istiyor yani neredeyse %50 artış. Üstelik bildiğim kadarıyla ilk 2-3 yıl bır çok ekipman asansör vb onarımı zaten garanti kapsamında ve para ödenmiyor. Açıkça para kazanma yolu. Tebernüş bey size sormak istediğim site yönetimi her istediği zammı yapabilir mi, biz daire sahiplerinin onayını almak zorunda değiller mi? Hangi periyotlarla site yönetimi belirleniyor. yeni alınan bir evde böyle değişikliklerin yasal dayanağı var mıdır. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Satfiye Kireçci tarafından yanıtlandı.
27 Aralık 2018 | 14:30 MESUT UĞURLU 1786 Kişi okudu

Kanal istanbul ve köprüleri kimleri etkiler

Soru

Merhaba Tebernus bey kanal istanbul asrın projesi hayellerin sultanı diye düşündügümüz evlerimizi kanal istanbul manzaralı diye satışlara cıkardıgımız yeşillikler plazalar otobanlar köprüler tüp geçişleriyle süslenecek cevresi bunlar süper İnsanı heycanlandırıyor oh oh diyoruz peki yüzün arka kısmı sanki biraz Bahçeşehir ıspartakule gibi yerleri yakacak gibi me geliyor bu bölgeye köprü yapılacak asma köprü büyük ihtimalle tema ile Ağaoğlu arasındaki rampaya yapılır Peki bu bölgedeki vatandaşlar köprüyü bedava kullanmıyacaklar gidiş geliş otoban parası dahil 50 tl az olmuyacak bir rakam ödüyecek Burada sorulması gereken bu bölgede kanal istanbul manzarasını satıyoruz peki alıcı günde 50 tl ödüyüp kullandığı bu kanalın tadını cıkarır mı ? Yada ben şehir içinde kalıyım batsın kanal istanbul demeye başlat mı ? Siz diyeceksiniz ki yapılsın öyle düşünürüz ama düşünmek gerek kanal istanbul asrın projesi ama cebimizi acayip yakabilir fiyatlar yükselicegine düşebilir mi ?

05 Nisan 2018 | 11:20 Nuri kaya 2541 Kişi okudu