"tema" ile ilgili toplam 584 soru bulunmuştur.
Toplam 573884 kişi soruları okumuştur.

Tema istanbul 2 projesi halkında

Soru

Merhaba tema istanbul 2 projesinden 2.90 oranla kredi(ilk evim yüzde 70) kullanıp ev almak mantıklı mı ?

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
23 Ocak 2024 | 23:13 Tulay aslan 696 Kişi okudu

Tema 2 Teslimde Sorunmu Var

Soru

Merhaba Tebernus bey gecensene 2022 Aralik ayinda Tema 2 projesinden ev satin aldim Temmuzda teslimler basladi fakat bizim aldigimiz 3.etap Kasim oldu uzerinden 4 ay gecmesine ragmen teslim edilmiyor.3.Etap bizim apartmanlar Eylul ayinda tamamlandigi halde neden teslim edilmiyor sorun nedir bilginiz varmi? Tesekkurler

31 Ekim 2023 | 18:38 Gokhan Yildiz 691 Kişi okudu

Riva Düşler vadisi projesinden ev alınır mı?

Soru

Sorunuz: Merhaba.Düşler vadisi projesi ile ilgileniyoruz 3+1 ev fiyatları 13.8 milyon ve natamam.Sizce yeterli primi yaptımı daha da yapar mı?Bu fiyata almak ne kadar doğru bir yatırım olur?Bugün Tema 2 projesine 11 milyona 3+1 almak mı yoksa natamam villa almak mı mantıklı? Bir diğer sorum Riva?da yaşayan biri olarak sizce çocuk ile yaşam nasıl olur ?Sonuçta yeşili doğası çok güzel ama ıssız bir bölge ,okul,hastane vs gibi konularda tereddütlerimiz var.3 yıl sonra projede vâdedilenler (okul ,sosyal alan vs) gerçekleşirse o bölge gelişebilecek bir potansiyelde mi yoksa daha zamanı var mı?Öngörülerinizi merak etmekte ve fikirlerinize inanmaktayım.Şimdiden teşekkür ederim

10 Mayıs 2023 | 02:40 Özge Göçme 2081 Kişi okudu

Tema İstanbul daha fazla prim yapar mı?

Soru

Tema İstanbul 1 de dairem var. Satmak istiyorum ancak tema world açılacak olması beni düşündürüyor. Açıldıktan sonra daire prim yapar mı sizce

06 Mayıs 2023 | 18:32 Hale Kahraman 1299 Kişi okudu

Tema 2 Projesinden Yatırım

Soru

Merhaba Tebernüş bey, tema 2 de 3+1 144m2 brüt 125 m2 net daire için verilen fiyat 8000 tl. bankadan kredi çıktığı taktirde (3000 civarı kamu bankası 10 senelik) , kalan bakiyeyi mevcut dairemizi satıp üzerine eklemek kaydıyla oturacak ev yatırımı yapmak sizce mantıklı mı? Projenin tesliminde -Temmuz Ağustos ayları deniyor) oluşacak fiyatlarla ilgili bir beklentiniz var mı oransal olarak? teşekkürler.

28 Aralık 2022 | 15:21 Tamer Deveci 1054 Kişi okudu

Yarın bir karar vermem gerekiyor

Soru

Merhaba Tabernüş bey.Halkalı tema istanbuldaki 4+1 imi satıp yeni tema 2 den 3+1 almak için bir daire ayırttım.Ancak daireme 8500 son rakam verdiler.Alacağım daire ise 7880.Amacım artanının üzerine ekleyip 2 milyona kadar bir 1+1 veya 2+1 almaktı.Sizce verdikleri fiyata satmam doğru olurmu.Bir de 1+ 1 için bir n iyi kira getiriai site veya lokasyon önerirseniz sevinirim.

01 Aralık 2022 | 00:49 Yelda Arcan 1937 Kişi okudu

Vatandaşlığa uygun evin satışı

Soru

Tebernüş bey merhaba, Benim Ağaoğlu My World Europe sitesinde bir evim var. Bildiğiniz gibi site Arap nüfus ağırlıklı. Evimin şu anki yaklaşık değeri 260.000 - 280.000 usd aralığında. Vatandaşlık için yatırım bedelinin 13 Haziran'dan itibaren 400.000 Usd' ye çıkacak olmasından dolayı bu fiyat aralığındaki evlere karşı bir talep yoğunluğu var. Bu tarihten sonra 400.000 Usd'nin altında kalacağı için satış fiyatının düşmesinden endişe ediyorum. Sizce bu dönemde satmalı mıyım? Şu an Tema 2 den benzer özelliklerde bir daire almayı düşünüyorum. Fiyat üçte bir oranında daha yüksek. Kalan kısmı için kredi kullanacağım. Sizce kredi kullanarak ev almak mı mantıklıdır yoksa döviz , altın gibi yatırım araçlarında kalmak mı daha efektif olur.

03 Haziran 2022 | 21:02 İsmail Danacı 1224 Kişi okudu

DAP yapı yeni Levent projesi/ tema -2 projesi

Soru

Merhaba Tebernüş Bey, Yatırım amaçlı Bir süre oturum amaçlı ev almayı düşünüyoruz. İki proje arasında kaldık, bir tanesi Maslak Yeni Levent DAP yapı projesi, merkezi lokasyonu sebebiyle cezbedici geliyor. Buradaki ev 3+1 150 brüt 105 net m2 bir ev. Fiyatı 15 milyon TL Bir diğer proje Atakent Tema/2 projesi buradaki ev ise 144 brüt 126 net m2 de. Fiyatı 8.200.000 TL iki proje de geniş peyzaj alanına sahip ve güvenlikli siteler. Daha önce Avrupa konutlarında yaşamış birisi olarak tema projesi mantıklı geliyor ama dap yapı hakkında hiç bir fikrimiz yok. Hem projelerin kıyaslanmalı hem de lokasyon Fiyat performans ve yatırım değerlenmesi açısından fikriniz ve tavsiyeniz nedir acaba? Teşekkür ederim

16 Mayıs 2022 | 20:19 Tuba Ekmekçi 1854 Kişi okudu

Tema İstanbul 2 1+1 Daire

Soru

Merhabalar, Tema İstanbul 2 projesinden 1+1 , 81 net, 53 brüt metrekarelik daire için 2.578.000 nasıl bir fiyat sizce? 2024 de Tema World gelecek ve 18-24 ay arası teslim olacak.

04 Şubat 2022 | 08:45 Neziha Süngün 2842 Kişi okudu

tema2 halkalıda 3+1 daire

Soru

merhaba tebernüş bey tema 2 de 194m2 3+1 daire için 5800 fiyat aldım m2 30 tl bu biraz zamlı fiyat ( malum ülkede kriz var ancak insanlar gece kuyruğa girdiği için ) sorum sudur bu arada 4 kat peysaj cephe alınırmı. burası bittiğinde 12 yada 13 milyon olurmu yatırım için alıınırmı teşekkür ederim şimdiden

25 Aralık 2021 | 13:14 abdullah bayram 1348 Kişi okudu