HRKET Hareket Taşımacılık halka arzı ile ilgili görüşleriniz nedir?

Soru

Merhaba Tebernüş Bey, HRKET Hareket Taşımacılık halka arzı ile ilgili görüşleriniz nedir? Bu halka arza katılmalı mıyız, şirketin bir geleceği var mı? Bilginize danışmak istedim, bilgi verirseniz sevinirim.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
16 Mayıs 2024 | 11:17 Umut Can Ceylan 373 Kişi okudu

Hocam f/k oranı çok yüksek???

Soru

Hocam merhaba iyi günler dilerim bazı şirketlerin f/k sı 10 nun üstünde aselsanın bile ama getirisi oluyor genel olarak dikkat etmemiz gerek 3 kıriterinizi vardı ya siz incelerken nelere dikkat ediyorsunuz ve fk sı 10 nun üstünde olunca neler olabilir yükseliş hızı yavaşlar mı tm kira çarpanı olarak tanımlıyor bunu ama gittikçede gidiyor bu fk ya bakmıyor valla şaşırmış bu hisseler sadece rakamlardan ibaret his duygu matematik yok????????

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
15 Mayıs 2024 | 15:16 Ahmet Ünal 491 Kişi okudu

YATIRIM FONLARI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZ

Soru

Merhaba umarım iyisinizdir. Temettü portföyüm var. Yatırım fonları ile ilgili görüşlerinizi alabilirsek sevinirim. Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
15 Mayıs 2024 | 12:09 özgür deniz 430 Kişi okudu

İSTANBUL BOGAZİ VE YALİLAR

Soru

Selam;Gecmise Gidelim... Biraz Daha Gecmişe... Evet Orada Duralim... İstanbul Bogazi Her Yer Toprak Her Yer Bos Arazi... Malzemeleri Tasiyalim İzin Alinmadan Cizim Gerektirmeden Evraklar İle Ugrasmadan Yapi Denetim de Neymis... Veee Bogaza Yali İnsaatini Bitirelim... Veeee Bu Yapi Milyon Dolar Para Etsin... Yillar Once İnsaat Durumu Boyle İken Bu Yapilar Gunumuzun Serveti... Maliyeti Neydi Simdiki İnsaat Maliyetlerinin Belki de %1... Araziler Ne Devletin Ne Belediyelerin... Buldugun Bos Araziye Evi Dikeceksin... Oldu Bitti... İzin Al Sunu Yap Bunu Yap Olaylari Tamamen Mantik Disi Ve Para Tuzaklari... Devlet Vatandasina Neden Arazileri Bedelsiz Vermemekte... Milyonlarca Donüm Araziler Atıl Ve Cöp Olmus Kimseye Koklattirmamaktalar... Eskiden Bogaza Nasil Yali Yapiliyorsa Simdi de Bogaza İzinsiz Yali Yapmaliyim... Bos Arazilere İsteyen Ev Yapmali... Devlet Artik Vatandasina BAKMALİ... Dedeler Pasalar Yapmissa Ben de Yapmaliyim... İzin Olayi KALDİRİLMALİ...

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
15 Mayıs 2024 | 10:25 Aslı İLTER 379 Kişi okudu

Silivri Değirmenköy büyük ova koruma kanunu hakkında

Soru

Selamlar Teberniş bey, Silivri değirmenköyde 8 sene önce uzun vade yatırım amaçlı 5 dönüme yakın tarla almıştım.Değirmenköy bölgeesi bakanlar kurulu kararı ile büyük ova koruma kanunu kapsamına alındı.Bu kararın bölgeye olası etkileri ile görüşleriniz nedir ? Ayrıca bu bölgenin gelişimi ile ilgili görüşlerinizide paylaşırsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler ,

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
14 Mayıs 2024 | 21:30 ismail demir 411 Kişi okudu

162 m2 arsa paylı daire alınır mı

Soru

İyi günler Tebernüş bey ; engin bilgilerinize dayanarak bir soru sormak istiyorum. Yaklaşık 20 yıllık olan 6 bloktan oluşan 3 katlı bir sitede 2.katta olan bir daireyi almak istiyorum Safranbolu Merkez de. . Arsa payı her daire için 162 m2 düşüyor evin fiyatı 1.600.000 tl. Kiraya verilse 11.000 tl ye veriliyor. Uzun vadede düşünüyorum. Arsa payıda fiyata göre iyi değil mi.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
14 Mayıs 2024 | 15:18 Ali Türk 348 Kişi okudu

Hisseli tarlayi müstakil e çevirme

Soru

Hocam merhabalar toplamda 28 dönüm tarlanın 21 dönümünü aldım alırken ağaçlandırma yaparsam müstakil tapuya çevirebilecegim söylendi nasıl bir yol izlemem lazım şimdiden teşekkürler

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
14 Mayıs 2024 | 14:16 Kerim taşcı 241 Kişi okudu

ne yapmalıyım vizyon ne olmalı

Soru

Merhabalar, elimde bir ml tl değerinde altın var bunlar ile ne yapmalıyım. 800 kadar bozup 200 kredi çekip(üzerimde ev olduğu için az kredi oluyor) bir süre boş tutup sonra kiraya vermek üzere ev alabilirim. elde kalan 200 üzerine az daha ekleyip tarla alabilirim. aslında altını ev ve tarlaya aktarmış olacağım. tarlayı da anadoludan biryerden alabilirim. ya da hepsiyle imarlı arsa mı almalıyım .bu mantıklı mıdır. ayrıca tarla yerine 300 nakit üzerinde 300 krediyle elimde araç olmasına rağmen bir tane daha araç alabilirim buradaki mantık aslında birkaç seneye ikisini de satıp daha iyi bir araç alabilmek. şu anda satamıyorum. ayrıca bes fonlarımda hisse ve altında bulunuyor. bu konularda kararsız kaldım. yardımınızı rica ederim.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
14 Mayıs 2024 | 08:30 ali güven 503 Kişi okudu

Arsa payı yüksek daire almak

Soru

Merhaba site içi 1milyon 500 tl ye,arsa payı 132 m2 olan kat mülkiyetli 18 yaşında güney cephe ara kat bir daire aldım 10.500 tl kiracılı. Mantıklı bir yatırım olmuş mu beni cazip eden arsa payının 132 m2 ollması oldu.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
13 Mayıs 2024 | 23:56 aytaç türkmen 383 Kişi okudu

Taşınmak mı kiraya vermek mi

Soru

Hocam merhaba, Şuanda kirada oturuyoruz Ümraniye?de. Kiramız 11 bin güncel zam ile. Geçen yaz arabamızı satıp ev faiz oranları çok yükselmeden bir daire almıştık. Kurtköyden. İçerisinde kiracı vardı bizde hemen geçmeyiz ufak ufak öderiz dedik tekrar araba alıncaya kadar mevcut konumumuzu değiştirmeyelim dedik. 9 ay geçti iyi kötü bir araç aldık. Şuanda kiracımız bu ay evden taşındı. Biz kararsız kaldık açıkçası. Evi güncel kiradan kiraya verirsek 28-30 bin gibi bir piyasası var. Buda bizim ev kredimizi Ödemiş olur. Ancak ileride oturduğumuz evin ev sahibi çıkın derse ve biz oradaki kiracıyı çıkaramazsak daha yüksek bir kiradan başka yere taşınmış olacağız. Bir diğer alternatifimiz ise kendimiz evimize geçmek. Bunun için de taşınma masrafımız vs olacak ve yeni araç aldığımız için bu süreçte biraz birikim yapmamız lazım taşınma masrafları badana eve birkaç tadilat için. Yani taşınma kararı alırsak 3-5 ayı bulabilir. Bu süre için o evin aidat ve ödemelerini ayrıca yapmamız gerekecek. Birde konumun uzak olması biraz düşündürdü. Fakat Evden çalıştığımız için idare ederiz diye düşündük. Şuan için kiraya vermek elimizi çok rahatlatır ve mevcut düzenimizi bozmamış oluruz ancak uzun vade düşünürsekte hazır boşalmışken kendimiz geçsek bir daha çıkarılma derdi olmaz ileride kiracılık çok zorlaşacak diyorsunuz. Böyle bir durumda sizce hangisini yapmak mantıklı olur. Fikirlere açığız. Çok teşekkürler şimdiden.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
13 Mayıs 2024 | 22:44 Ayşe selvi 413 Kişi okudu