Kredi kullanmadan ekonomik özgürlük kazana bilir miyiz

Soru

Abi iyi günlerin olsun kredi kullanmak küresel elitlere para kazandırmak mıdır eğer doğruysa Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak neler yapmalıyız.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
07 Mayıs 2024 | 20:47 Ahmet Ünal 600 Kişi okudu

Etiler 2024 emlak fiyatları hakkında

Soru

merhaba Tebernüş Bey, Gayrimenkul satıcısıyım. 2024 Yaz ve sonrası ETİLER Alkent bölgesindeki gayrimenkuller (yeni binalar) de artış bekliyor musunuz. yapabileceği pik noktayı gördü düşüşe geçecek diyorlar.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
07 Mayıs 2024 | 12:01 Buket öztürk 527 Kişi okudu

Bodrum'da Milas bolgesinde bir projeyle ilgili

Soru

Merhabalar, Milas Dorttepe bolgesinde Gate Bodrum sitesini onerir misiniz? Insaat firmasi ALGÜLLER İNŞAAT hakkinda da bilginiz var midir, ben pek detay bulamadim. Cok tesekkurler.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
06 Mayıs 2024 | 18:30 Gokhan Gulec 377 Kişi okudu

Bodrum pıyeslı dubleks daire

Soru

tapumda Bodrum pıyeslı dubleks daire yazıyor ,kucuk bır bahcem var kullanıyorum suan ancak yasal olarak hakkım varmıdır. bılgı amaclı yarıdımcı olursanız sevınırım.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
05 Mayıs 2024 | 13:30 birol sencan 233 Kişi okudu

Borsada da devammı yoksa konutmu

Soru

Slm tebernüş bey yıllardır sizi takip ediyorum konut ta ki başarıdan sonra borsada iyi gidiyoruz sizce borsaya devamlı yoksa biriken parayla yeni konut almakmı not 2 konutumuz var biri kirada .

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
05 Mayıs 2024 | 13:04 Kadir yaprak 775 Kişi okudu

Tam olarak ne demek istiyorsunuz?

Soru

Tebernüş bey merhaba, Dün attığınız tweette ne sebeple olursa olsun(4 neden sıralamışsınız) evini satanların ilerde çok pişman olacağını bekleyenin kazanacağını yazmışsınız. Yatırım için ev alayım mı diye soranlara ise tavsiye etmiyorum, borsadan doğru hisse alırsanız uzun vadede daha çok kazanacağını söylüyorsunuz. Evimi satayım mı diye soranlar zaten kiraya verdikleri veya halihazırda boş olup tekrar kiraya vermektense satayım mı diye soranlar. Yani kendi evinde oturan zaten evimi satayım mı diye sormaz. Zamanında yatırım amaçlı aldıkları evi satıp farklı yatırım enstrümanlarına geçeyim mi diye soruyorlar.Hal böyleyken söyledikleriniz çelişmiyor mu? Veya tam olarak ne demek istiyorsunuz? Lütfen daha açıklayıcı olur musunuz? Teşekkürler?

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
05 Mayıs 2024 | 11:31 Selim Kayas 781 Kişi okudu

Mevcut ekonomide 165 kira Çarpanıyla 1+1 daire alınır mı ?

Soru

Merhabalar Tebernüş Bey. Şu an da 2.25 milyon tl ye kredi kullanmadan İstanbul Kağıthanede 1+1 ev yüksek giriş bir ev almak üzereyim 6 yaşında iskanlı ve kat mülkiyetli. Bildiğim bir muhit ve çok rahat 13-14 arası kiraya gidiyor yani ortalama kira çarpanı 165 civarı. Fakat beni evden çok çevremdeki herkesin , bu devirde kiracıyla uğraşılır mı ? yatırım için ev alınmaz faize koysan 1 senede alacağın kirayı 2 ayda kafan ağrımadan alırsın gibi sözleri biraz tereddüte itti. Ev almak için 1 sene daha faizde beklesem ( yüzde 55-57 arası) zarar etmiş olur muyum ?

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
04 Mayıs 2024 | 21:10 cenk akgün 738 Kişi okudu

botoş boru hatı geçen bağ arazisi

Soru

merhabalar Tebernüş bey Dört dönüm büyüklüğündeki tarlamın tam ortasından botaş boru hattı geçiyor biz bu tarlayı alıp bir kazçiftliğ birde çoban barınağı yapmak istiyoruz boru hattının geçmesi çaban evi yapmaya sakıncası varmıdır

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
04 Mayıs 2024 | 20:23 enes yüksel 208 Kişi okudu

EVİ SATIP LÜKS OTOMOBİL ALMAK

Soru

Selamlar;Mevcutta oturdugum ev var,ikinci konutu satip luks otomobil almak istiyorum. İkinci konutu kiraya vermek kira getirisi aylik 15 bin tl seklin de kazanc getirir ama otomobilim de bulunmamakta. Luks otomobil de hayalini kurdugum bir durum. Sonuc da vefat edecegiz mal mülk yalan ikinci evi satip otomobil alip sakın bir hayat surdurmek... Dusünceniz nedir bu konuda;

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
03 Mayıs 2024 | 16:51 Aslı İLTER 705 Kişi okudu

THY-Emlak Konut GYO Yenişehir fiytat ödeme değişikliği

Soru

merhaba tebernüş bey THY-Emlak Konut GYO Yenişehir evleri 1 sene sonra kura çekilişi yapılıyor .ilk evler duyurulduğunda 120 ay vadeyle çokta cazip olmasada bir ödeme planı vardı.Şimdi fiyatlar 2 kat artmış ve taksit sayısıda azalıp miktarları çok artmış.Hedeflediği memur kesminin bile bu şartlarla ev alması inakansız ve üstelik kurayla zaten o paraya hiç beklemeden binlerde ev var kuranın cazibesi nerde kaldı ?

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
03 Mayıs 2024 | 12:46 ekber canpolat 570 Kişi okudu