yapı kayıt belgesi bedelini ödemeyen kat malikleri için takip

Soru

10 kat malikinin bulunduğu apartmanımızda ortak alan olan giriş katı için yapı kayıt belgesi tarafımdan alınmış ve 6 kat maliki kendi paylarını ödemiştir. (1 malik itirazdan sonra ödedi ve haricen tahsil harcıda tarafımdan ödenerek borçlulardan düşüldü)itiraz eden borçlular için itirazın kaldırılması davası Bakanlıkça verilen Yapı kayıt belgesi ve akanlık adına Halk Bankasına bakanlık adına yatırılan makbuz İİK 68/1 giren belge olarak kabul edilmemiş ve dava ret edilmiştir.İtitazı iptali için Asliye Hukuk mahkemesine mi başvurmalıyım.Ara buluculuk için müracaat etmelimiyim.Teşekkürler Saygılar.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
05 Mart 2024 | 21:48 Osman Katmer 189 Kişi okudu

DAİRE SATMAK MANTIKLI MI?

Soru

Merhaba Umarım iyisinizdir. 2.000.000 tl degerinde bir yazlığım var. Boş, kiracı yok. Bugün kapatırsam 400.000 tl banka kredisi borcu var. Şimdi satmak ve kalan parayla borsaya ve altına geçmek mantıklı mı, yoksa seneye mi evi satmalı? (inşaat maliyeti yükseliyor, seneye bu fiyatlara ev bulunamaz diye düşünüyorum) Görüşünüz için teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
05 Mart 2024 | 12:10 ÖZGÜR DENİZ 1101 Kişi okudu

Muvafakatnameli arsa çatalca

Soru

Merhaba tebernüş bey çatalca tarafında 500metrekare muvafakatnameli yer alınır mı ?

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
04 Mart 2024 | 15:53 Murat akdeniz 393 Kişi okudu

BURSA İNEGÖL ARSA HAKKINDA DÜŞÜNCENİZ

Soru

iyi çalışmalar Bursa'nın İnegöl ilçesinde Karalar Mah.sinde 370 m2 bir arsamız var. İnegöl un il olma ve gelişimi açısından bu arsa ile nasıl bir yatırım fikri verebilirsiniz.? (Satma, bekleme, kat karşılığı vb) Tşkler

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
04 Mart 2024 | 15:40 TUNCAY ARDALI 343 Kişi okudu

Sarıyerdeki tapusuz evler

Soru

Merhabalar, oturum amaçlı İstanbul Sarıyerden tapusuz müstakil ev alınırsa karşılaşacağımız sorunlar neler olabilir?

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
04 Mart 2024 | 12:14 Hatice ateş 503 Kişi okudu

gayrimenkul Ytırım Fonları Hk.

Soru

Tebernüş Bey merhaba. Sorum bu dönem çok sıklıkla duymaya başladığımız gayrimenkul yatırım fonları hakkında. Özellikle reklamları dönen özel bir gayrimenkul firmasının Haliç'teki yurt projesi hakkında. Proje gyf sistemi ile satışa çıkıyor ve hisse oranında kira getirisi taahhüt ediyor. Böyle bir yatırımın garantörlüğü ve tekrar nakite dönüşü hakkında değerli yorumlarınız almak isterim.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
04 Mart 2024 | 11:37 Ali Genç 403 Kişi okudu

arabami alnak mu ?altinda kalmak mi ?

Soru

merhaba degerli dusuncelerinizi uzun suredir takipteyim ilk defa yaziyorum.orta ölçekte bir araba bakmaktayinm.param altinda seçimden sonra ayni modeli alabilirmiyim yoksa y?ksek model alna ihtimalim varmi dir ?arabaya çok ihtiyacim var bu arada .

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
03 Mart 2024 | 22:23 emrah çiçek 727 Kişi okudu

Yatirim amacli daire almak icin kararsizim

Soru

Merhaba tebernüş bey,nasılsınız inşallah iyisinizdir..uzun yıllardan beri fikirlerinize ve yorumlarıniza itimat ve itibar eden bir takipciniz olarak sizden tavsiye ve akıl almak istiyorum..benim istanbul gaziosmanpasa'da 190 metrekara 23 senelik dublex dairem var.o mevkide ki yaklasi? fiyati 3milyon 750 bin tl ile 4 milyon tl arasi..kira fiyati ise aylık 23-25 bin tl..ve suan içinde kiraci yok boş duruyor.ben ise bu evi satip istanbul şile'de 0-5 senelik bir daire almak istiyorum.fakat şile'de muadili dublex dairelerin fiyatlari cok daha yuksek.anca şilede ki eski daireler gop'taki dairemin fiyati kadar ediyor.benim amacim hem dairemi yenilemek hemde şile gibi gelisime açik bir lokasyondan daire almak.ozellikle pandemiden sonra 2022 de şile istanbulun en cok degerlenen ilçesi oldu.şile'de ki bu gelisim ve konutlarin onumuzde ki yillarda da yukselisi devam eder mi?istanbul'da ki 23 yillik dublex evi satip sileden 0-5 senelik 70-100 metre kare daire almak sizce mantikli mi?ilerisi icin hangi mevki daha cok degerlenir?sevgiler saygilar..

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
03 Mart 2024 | 20:55 Cem genc 645 Kişi okudu

Radisson red otel odası satın almak

Soru

Hocam, Radisson Red'in İzmirdeki projesinden otel odası almak mantıklı mı ya da genel olarak bu otel odası satın alımı hakkında düşünceniz nedir? İyi çalışmalar,

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
03 Mart 2024 | 11:51 Timuçin güzel 681 Kişi okudu