Faizler düşmeyecek! Konut fiyatları yükselecek!

Tartışma

Bir süredir piyasalarda konut kredisi faiz oranlarında indirim beklentisi vardı. İçinde bulunduğumuz Haziran ayında en azından konut kredilerinde faiz oranlarının düşeceği umut ediliyordu. Konut sektörünün en büyük sektörel dernekleri bu konuda girişimde bulundu. Şimdilik yanıt olumsuz. Konu hakkında sizin yorumunuz nedir?

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
08 Haziran 2021 | 19:00 Tebernüş Kireçci 2797 Kişi okudu

15 Yıllık Daire alınırmı?

Soru

Merhaba, 2006 Yılında İstanbul Küçükçekmece'de Kiptaş tarafından yapılan Kiptaş çamlıkaltı evleri sitesinde 3+1 net 125 m2 daire 800 bin TL alınır mı?

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
12 Haziran 2021 | 15:32 Murat Bilgin 1616 Kişi okudu

Ezza Venezzia projesinin varlığı ile ilgili

Soru

İyi günler Tebernüş bey. Emlakla ilgili aklıma takılan sorular olunca hemen size danışırım. Şu anda da tam çözemediğim bir konu var. Ezza firmasına ait Venezzia projesi ile ilgileniyorum ancak böyle bir firma ve böyle bir projenin varlığından emin olamıyorum. Ayrı haber yayınlarında bi 20 yıllık diğerinde 30 yıllık firma diyorlar. 2 genç arkadaş Ezza firmasını 50 bin gibi çok cüzzi rakamla bu sene kurmuşlar firmayı. Sitelerinde bitirdiklerini idda ettikleri çok fazla ve büyük bütçeli projeleri var. Üşenmeden tek tek projelere baktım ama firmayla ilgili hiçbir dayanak yok. Projede henüz satış görünmüyor vs gibi çok fazla negatif durum ile karşılaşıyorum. Görsellerinde çok çok beğendiğim bir proje ama varlığı beni tedirgin etti. Sizin düşünceleriniz ve bilginiz benim için çok önemli görüşlerinizi paylaşırmısınız.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
12 Haziran 2021 | 12:55 Sedef kılıç 258 Kişi okudu

Zemink Kat korkusu ve potansiyel problemleri

Soru

Merhabalar Sn. Tebernüş bey, Özellikle son 1-2 yılda yapılmış yeni sitelerde tesisat-kanalizasyon konusunda biraz da "safça" bir bakış açısıyla mimari açıdan eski binalara göre daha "sorunsuz" ve gelişmiş olması gerektiğini düşünüyorum. Ben de dahil insanların aklındaki zemin kat endişeleri malum fakat pendikte yeni yapılmış bir sitede en konforlu diyebileceğimiz daireler sadece zemin katlara serpiştirilişmiş durumda. Sizce kendi oturacağımız bir dairede önünde küçük bir çimenlik olan, sakin bir cepheye bakan metrekare açısından tatminkar 2+1 daire mi yoksa metrakere olarak daha dar, gürültülü bir cepheye bakan orta kat daire (sadece orta kat olduğu için) mi tercih edilmeli? Vaktiniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler, saygılar, sevgiler...

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
12 Haziran 2021 | 10:31 E. Engin Dağtekin 423 Kişi okudu

KONUT YATIRIMININ 1 YILDA GETİRİSİ NE OLUR

Soru

Hocam Merhaba Kolay Gelsin,Konut Yatırımı 2021 Haziran 2022 Haziran Arasında Yatırımcısına %20 Kazandırır mı ? (iSTANBUL İÇİN) Yada ne Olur Nasıl olur ? TEŞEKKÜRLER

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
12 Haziran 2021 | 10:30 ARAS KALKAN 1868 Kişi okudu

Muğla Milas Dörttepe Mevkii Hakkında

Soru

Selamlar Tebernüş Bey Milas Havaalına Yakın Dörttepe Bölgesinde Etrafı henüz gelişmemiş ufak sitelerde oldukça uygun fiyatlı daireler var. Sizce bölge yatırım için uygunmudur. Güvercinlik boğaziçi bölgesi 5 dk Bodrum Merkez 25 dk sürüş mesafesinde. Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
11 Haziran 2021 | 14:09 Mehmet Ali Doğanlar 361 Kişi okudu

Kat irtifakı olduğunu öğrendiğim daire hakkında ne gibi sorunla karşılaşırım

Soru

satın alacağım dairenin tapusu kat irtifaklı. Bana gösterilen tapu senedinde bağımsız bölüm hanesinde daire numarası yazıyor, bu mümkün mü. Kat malikleri ile görüştük 20 senedir oturuyorlarmış abonelik sorunu da yokmuş. Müteahhit yaşıyor ve kat mülkiyetine çevirmek için ne yapılabilir. Çok teşekkür ederim şimdiden bilgi ve yardımınız için.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
11 Haziran 2021 | 12:35 ÖZNUR TURAN 354 Kişi okudu

Hayat Park 4 Esenyurt Evleri

Soru

Hocam merhaba, Hayat Park 4 evlerinde 400.000 TL 2+1 daire almak istiyorum. Tapuyu hemen veriyorlar. Ancak evler halen inşaat halinde. Kaba inşaatı bitmiş. Aralık 2021 teslim edileceği söyleniyor. Bir de evlerinde üzerinde şer olduğu söyleniyor. Konu hakkında bir bilginiz var mıdır ? Sizce bu şartlarda buradan ev almak sorun yaratır mı ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
10 Haziran 2021 | 15:40 Engin Duru 486 Kişi okudu

Hisseli yere isyeri açma ruhsati alma

Soru

Tebernüş bey iyi çalışmalar kolay gelsin hisseli bir yere burası köy yerinde ev yeri arsası yer hisseli iş yeri ve açma ruhsati alabilmemiz için diğer hissecilerden muavfakat almak gerekiyormu 3.ncu sınıf işyeri açma ruhsati alacağız da

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
10 Haziran 2021 | 08:29 Selahattin özen 102 Kişi okudu

Çatı dubleksinde ortak alan tesbiti

Soru

Merhaba Çarı katı dublex dairemiz var. Çatıda bulunan ama dairemize dahil olmayan bir alan var. Burasına duvarı delip bir kapı açarak daireme ekleyebilir miyim? Alan kapalı apartmandakilerin bu alana ulaşma imkanı yok. Yinede ortak alan sayılır mı? Teşekkürler

Tebernüş Kireçci tarafından yanıtlandı.
10 Haziran 2021 | 05:31 Melike Alphan 229 Kişi okudu